Závěrečná zpráva

Konference Security 2023 se zaměřila na reálné projekty a konkrétní kauzy v kyberprostoru

Případové studie včetně stále aktuální kauzy odposlouchávacího malwaru Pegasus, kybernetický prostor coby pátá dimenze vedení války nebo čerstvý útok na významnou telekomunikační společnost působící v ČR. Stěžejními tématy letošního ročníku dvoudenní kyberbezpečnostní konference Security byl rozbor reálných případů a aktuálních hrozeb.

Devětadvacátý ročník největší tuzemské nezávislé konference zaměřené na kybernetickou bezpečnost se soustředil na maximální praktický přínos pro účastníky. Workshopů a přednášek na nejaktuálnější témata kybernetické bezpečnosti dneška, rozdělených do dvou paralelně probíhajících sekcí, se letos zúčastnilo bezmála 600 registrovaných zájemců.

V hodnocení jednotlivých příspěvků zaznamenalo mezi účastníky konference značný ohlas vystoupení Jiřího Ráže ze Supreme Analytics s všeříkajícím názvem Špionážní nástroj Pegasus ve vašich telefonech. Martin Klubal z pořádající společnosti AEC pak zaujal rozborem kybernetických aspektů války na Ukrajině, doloženým řadou atraktivních a hlavně konkrétních dat.

Především mezi návštěvníky z oblasti telekomunikačního, ale i finančního sektoru rezonovala přednáška Zdeňka Grmely z T-Mobile Czech Republic, týkající se čerstvé zkušenosti telefonního operátora s rozsáhlým ransomwarovým útokem a reakcí na něj. Podle spíkra není pro společnost nic horšího, ale zároveň vlastně ani lepšího, než si něco takového zažít na vlastní kůži.

„Konference byla i letos obsahově velice nabitá a já mám radost z toho, že její účastníci to už vnímají jako samozřejmost,“ poznamenal Igor Čech, marketingový manažer pořadatelské společnosti AEC, a zdůraznil: „Stejně skvělé je i to, že naše akce už dávno není jen o vysoce odborných přednáškách. Ukazuje se, že konference Security se pro komunitu IT profesionálů, a nejenom pro ně, stala důležitým místem pro setkávání a výměnu názorů a zkušeností.“

Součástí letošní konference Security byla vedle více než dvou desítek přednášek i celá řada doprovodných workshopů či hackerská soutěž. Tradičně důležitá byla také vystavovatelská část s přehlídkou řešení partnerů konference a s vyhlášením nejlepšího stánku. Ocenění získala společnost Eset, která uspěla už ve třetím ročníku za sebou. „Čerstvé ohlasy a hodnocení nás utvrzují v tom, že jdeme správným směrem. Absence marketingových proklamací, a naopak důraz na věcnost, vstřícnost a vysokou odbornou úroveň příspěvků jsou přesně to, co v dnešní době potřebujeme,“ uvedl Igor Čech a dodal: „Získali jsme nové zajímavé podněty, se kterými budeme pracovat při přípravě příští, jubilejní třicáté konference.“




Používáte zastaralý prohlížeč, stránky se nebudou korektně zobrazovat. Aktualizovat